Blog

Hasta Yatağı Kiralama

Hasta yatağı kiralama konusunda çoğu illerden müşteriler gelmektedir. Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere hasta yatağı kiralama ve satın alma seçenekleri bulunmakta.

Hasta Yatağı Kiralama İstanbul

Ülkenin en büyük kentlerinden biri olan İstanbul’da hasta yatağı fiyatları ideal düzeydedir. Ömür boyu yatalak olan ya da bir süreliğine yatarak tedavi görmesi gereken hastaların rahatlığı düşünülerek hasta yatağı imal edilmiştir. Sıkıntılı geçen bu sürecin olumsuzluklarından kurtulmak için son derece ideal bir seçimdir.

Hijyenik olması ile dikkat çeken hasta karyolası, tamamen hastalara özel olarak tasarlanmıştır. Özellikle tedaviyi olumlu etkilemesi ile tercih edilen hasta yatakları, ihtiyaca göre çeşitlenmektedir.

Hasta Yatakları çeşitleri bakımından da oldukça ideal düzeydedir. Elektrikli, havalı, motorlu gibi farklı modelleri olan hasta yatakları arasından ihtiyacınıza en uygun olan modeli seçebilirsiniz. Ayrıca hareket etmesi ve ayarlanma özelliğine sahip olması sayesinde hastaların günlük ihtiyaçlarını karşılaması daha kolay bir hale geliyor.

Hasta Yatağı Kiralama
Hasta Yatağı Kiralama

Hasta karyolalarının yerleri rahatlıkla değiştirilebilmektedir. Özel tekerlekleri bulunan bu yatakları istediğiniz yere rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Hastanın baş ve ayak kısımları yükseltilmek istendiğinde ayarlanma özelliği devreye girer. Ayrıca yataklara eklenen yan korkuluklar sayesinde düşme gibi bir sorun da ortadan kaldırılmıştır.

Hasta Yatakları Kiralama Ankara

Ankara ilinde hasta yatağı ihtiyacı olanlara çözüm sunmakta. 2.el hasta yatağı veya sıfır satın almak isteyenlere bir çok avantaj sunulmaktadır. Ömür boyu yatmak zorunda olan hastalar için hasta yatağı kiralama mantıklı değildir. Çünkü kiralama süresi bittikten sonra yatağın teslim edilmesi gerekecek. Ancak kısa süreli yatmak zorunda olan hastalar için hasta yatağı kiralanması ideal bir seçimdir.

Ekonomik açıdan da büyük avantaj sağlayan kiralama sistemi sayesinde ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayabilirsiniz. Sağlık için gerekli olan hasta yataklarını kiraladıktan sonra süresi bitince teslim etmeniz gerekir. Orta yükseklikte hazırlanan hasta yatağı kiralama fiyatları, yatakların özelliklerine ve modeline göre değişmektedir. Yatağa ihtiyacı olan kişinin hastalık durumuna ve ihtiyaçlarına göre en uygun hasta yatağını almalısınız.

Havalı Yatak Fiyatları (2018-2019 GÜNCEL)

Havalı yatak almak veya kiralama isteyenler, havalı yatak fiyatlarını merak edebilir. Zira 2018-2019 yıllarını kapsayacak şekilde havalı yatakların fiyatları artmış buna göre taksit imkanı verilmiştir. Yatalak hastaların bakımı için kullanılan hasta karyolası, en önemli medikal ürünlerden biridir. Sürekli yatma zorunluluğu olan hastaların konforu düşünülerek hazırlanan hasta karyolalarının farklı modelleri ve bu modellerin birbirinden farklı özellikleri vardır.

Hasta yatakları arasında en çok tercih edilen modellerin başında havalı hasta yatağı geliyor. Şişme yatak ile şişme motorundan oluşan bu yataklara motorlu yatak sistemleri de denilmektedir. Havalı hasta yatakları da kendi içerisinde farklı gruplara ayrılıyor.

Havalı Hasta Yatakları 2019

Sağlık açısından en ideal seçimlerden biri olan havalı hasta yatakları, özel motor özelliği ile hastaların kilosuna göre basınç uygulamaktadır. Ayrıca sürekli yatma nedeni ile hastada meydana gelen vücut yarasına da 1. ve 2.seviyelerde basınç uygulayarak sorunun büyümesini engeller.

Sürekli değişen basıncı sayesinde tüm vücuda etki eder. Kıpırdamadan sürekli aynı yerde yatıldığı için meydana gelebilecek yaraları da havalı hasta yatakları engelliyor. Hastalar dışında engelli olan ve obezite sorunu yaşayan kişiler de havalı yatak sistemini kullanabiliyor.

Havalı Hasta Yatakları
Havalı Hasta Yatakları

Havalı Yatak Fiyatları 2019

Havalı yataklar kendi içerisinde 3 farklı çeşitte kullanılmaktadır. Diğer türlerine göre en uygun fiyat baklava tipi havalı yatağa aittir. Boru şeklinde olan ve paralel hava kanallarından oluşan boru tipi havalı yataklar ise kendi içinde A + B ile A + B + C türüne ayrılır. En gelişmiş yatak modeli ise A + B + C havalı yatak türüdür.

Pozisyon aldıran havalı yataklar sayesinde ise hastaların sağa ya da sola dönmeleri kolaylaştırılır. Tüm bu özelliklere göre havalı hasta yataklarının fiyatları değişmektedir. Sonuç olarak bakıldığında her ürüne gelen zamlardan sonra havalı hasta yataklarında da ciddi oranda bir artış yaşandı. Ancak firmalar her yıl kampanyalar düzenleyerek, peşin alımına indirim yapmakta. Ayrıca kredi kart ile yapılan harcamalara göre taksit şansı vermektedir. Günümüzde her bireyin cebinde en az bir kart olduğu bilinmektedir. Bu nedenle yapılan harcama tutarına göre ek taksit de yapabilirsiniz.

Medikal Havalı Yatak Fiyatları (2019 GÜNCEL FİYATLAR)

Medikal ürünlerden bir tanesi olan medikal havalı yatakları en fazla tercih edilen ürünler arasında. Hasta yakınları ise medikal havalı yatak fiyatlarını merak etmekte. 2019 güncel fiyatlar eşliğinde havalı yatakların ne kadar olduğunu buradan öğrenebilir ve buna göre sipariş verebilirsiniz.

Medikal Havalı Yataklar
Medikal Havalı Yataklar

Medikal Havalı Yatak Satan Yerler

Hastalar için özel olarak tasarlanan hasta yatağı, normal yataklara göre çok daha kaliteli bir tedavi süreci sunar. Uzun ya da kısa süreli yatalak hastalar tarafından tercih edilen hasta yatakları, normal yataktan alamayacakları konfor ile karşılaşırlar.

Özellikle felç geçiren hastaların kullanması gerekli olan hasta karyolası, özellikleri sayesinde hastaların eklem ağrılarını giderir ve rahat bir uyku geçirmelerini sağlar. Hasta yatakları kendi içerisinde gruplara ayrılıyor. Bu gruplar arasında ise medikal havalı yataklar daha çok dikkat çekiyor.

Medikal Havalı Yatak Nedir?

Normal hasta yataklarından farklı olan medikal havalı yataklar, motor özelliği ile diğer yataklardan ayrılıyor. Hareket etme özelliği sayesinde hastalar yatak üzerinden temel ihtiyaçlarından bazılarını rahatlıkla karşılayabilmektedir. Hastalara olduğu kadar hasta bakıcılarına da kolaylıklar sunan havalı yataklar, konforu evinize kadar getiriyor.

Sürekli yatmak zorunda kalan hastaların vücudunda terleme ile beraber yara ve kızarıklıklar görülebilir. Diğer hasta yataklarında bu sorunları koruyucu bir özellik bulunmuyor. Ancak havalı hasta yatağı sayesinde bu sorunların önüne geçilebiliyor.  Bu kadar kaliteli olan havalı hasta yatağının fiyatları da merak ediliyor.

Havalı Hasta Yataklarının Fiyatları

Elektrikli bir motora sahip olan havalı yataklar şişme özelliğine sahiptir. Terleme ile yara oluşumuna son veren bu yataklar tedavi sürecinde de oldukça etkilidir. Yatağın özellikleri, işlevleri ve kalitesine göre fiyatı değişmektedir. 3 ayrı özelliğe sahip havalı yataklar vardır.

Bunlardan boru tipi olan havalı yatakların fiyatı son derece uygundur. Pozisyonlu havalı yatak fiyatları ise diğer türlere göre daha pahalıdır. Eğer satın almak bütçenizi zorluyor ise kısa süreli yatalak hastalarınız için hasta yatağı kiralama hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.

Ortopedik Hasta Yatak Fiyatları 2018-2019

Hastalık türüne göre hasta yatağı çeşitleri de değişmektedir. En basitinden ortopedik hasta yatağı fiyatlarına baktığımızda 2018 yılına göre 2019 yılında daha da artış söz konusu olacaktır. İthal edilen ürün çeşitlerine göre markaların fiyatları değişmektedir.

Ortopedik Hasta Yatakları
Ortopedik Hasta Yatakları

Ortopedik Yatak Fiyatları

Ortopedik yatak insanın sağlığı için oldukça önemlidir. Çünkü insanlar günün büyük bir kısmını uyku ihtiyacını gidermek için uyuyarak geçirir, uykunun kaliteli olması insanın vücudunun dinlenmesi ve zinde olmasını sağlar. Yataklar için kullanılan ortopedik ifadesi oldukça yaygınlaşmış ve sıradanlaşmış hale gelmiştir, esasında bu bir pazarlama stratejisi olarak kullanılmaktadır. İnsanlar yatakların içinde neler olduğunu görmezler birçok firmalarda ortopedik yatak olarak tanıtılan yatakların gerçekte ortopedik olup olmadığını anlamak müşteriye kalmaktadır. Ortopedinin manası bütün eklem kemik yapısı Kas ve sinir yapısını komple hareket ettiren sistemlerin tedavisi ile ilgilenen bir bilim alanıdır, bu ifadeden yola çıktığımızda eklem kas kemik ve sinir sistemi ile ilgili olan bir terim olduğunu ortaya çıkarabiliriz.

Her koltuk markası görünüş olarak aynı olabilir. Ancak hasta yatağı markası ve ürün kalitesi açısından farklılık gösterebilir. Yerli üretim hasta yatakları ile ithal edilen hasta karyolası aynı etkiyi vermeyebilir hasta üzerinde. Bu nedenle doktor tavsiyesi kesinlikle önemlidir burada.

Ortopedi Hasta Yatağı

Ortopedik yatak ise veya ortopedik ayakkabılar ise Kas kemik sinir yapımızı rahatlatan araçlardır, ortopedik yataklar omurgayı destekleyerek Tüm gece boyunca rahatlamanızı sağlar ortopedik yataklar yaylı olarak üretilebilir. Teknolojinin de gelişmesi ile uyku ürünlerinde de birçok gelişme yaşandı eski model sert yataklar artık yerini ortopedik yataklara bıraktı, bu yataklar insan için tamamen doğaldır ve vücudumuza uyum sağlar. Ortopedik yatakların üst katmanında Vücudun şeklini alan ve vücudu destekleyen Optimum yumuşaklığa sahip olan bir esneklik özelliği vardır; ortopedik yatak insan sağlığını destekleyen teknolojik bir üründür ortopedik yatağın en önemli özelliği vücudun yatarken şeklini alması ne çok içeri gömülmesi nede çok sert kalmasıdır. Ortopedik rahatsızlıklarınız varsa mutlaka sağlıklı ortopedik yatak kullanmanızı tavsiye ederiz. Ortopedik hasta yatağı fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Reflü Yatak Kullananlar (Yatak Kılıfı – Kullanıcı Yorumları)

Hasta yatağı kiralama ve satın alma aşamasında müşteriler, kullanıcı yorumlarına bakmakta. Bu nedenle reflü yatak kullananlar onlar açısından son derece önemlidir. Ayrıca yatak kılıfı dahil her türlü bilgiyi buradan öğrenebilirsiniz.

Reflü Yatağı Fiyatları

Reflü yatakları özellikle reflü mide hastalığı geçiren insanlar için büyük bir avantaj sağlıyor. Bilindiği gibi reflü hastalığı yemek borumuzun mide ile birleştiği noktada  valf görevi gören kapağın zarar görmesi ve mide asitlerinin bu kapaktan sızarak yemek borusuna kadar çıkabilmesi sonucu ağızdan çok ekşi sert asitli bir sıvı tadının alınması hastalığın işaretlerindendir. Dümdüz yatakta uyumaya çalışan bir Reflü hastası gece yarısı kalkar ve boğazına kadar çıkmış olan mide asidinin kötü tadı yüzünden kendini de kötü hisseder midede yanma ses kısıklığı stres öksürük kötü ağız kokusu kalpte çarpıntı göğüste basınç hissi nefes darlığı diş etlerinde bu asitli sudan kaynaklanan tahriş reflünün belirtilerindendir. Bu nedenle reflü hastalarının özel reflü yatakları adı verilen yataklarda uyuması reflü semptomlarını azaltacaktır özel olarak tasarlanmış olan reflü yatakları bütün mide hastalıklarında hastayı rahatlatır.

Reflü Yatakları
Reflü Yatakları

Reflü Yataklarının Faydası

Özellikle gece öksürüklerinin ve ataklarının önlenmesinde size yardımcı olur. Reflü hastalarının horlamasını Önler ve solunum yolu enfeksiyonlarını engeller reflü yastıkları kolayca yıkanabilir bir kılıfa sahiptir Böylece mikropların barınmasına izin vermez reflü hastaları uyurken söz konusu mide asidinden arızalı kapaktan yukarı çıkmasını engeller Böylece tedavi sürecini yardımcı olur. Reflü yatakları çok kaliteli malzemeden üretildiği gibi, reflü yastıkları da  kaliteli visko elastik malzemelerden imal edilmektedir. Böylece hava dolaşımını kolayca sağlar ve terlemeyi engeller. Gece boyunca mide ekşimesi, asidin yukarı çıkması gibi istenmeyen durumları önler.

Sonuç olarak bakıldığında reflü önemli hastalıkların tetikleyicisi olmakla beraber tedavi edilmediğinde büyük sorunlar çıkabiliyor sonraki zamanlarda. Bu nedenle tedavi yerinde ve devamlı yapılmalı ve doktorun önerilerine bakılmalıdır. Reflü tedavisinde hasta yatağı ve diğer medikal ürünlerin etkisi unutulmamalıdır.

Medikal Havalı Yatak Fiyatları

Havalı yatak medikal ürünlerini kiralamak veya satın almak isteyenler, ikinci el veya sıfır olarak satın alabilirler. Bunun için uygun satan yerler ile irtibat kurulması önerilir.

Havalı Yatak Fiyatları

Havalı yataklar kullanımı son derece önemli olup, tavsiye niteliğinde olmak gerekirse ikinci el havalı yatak satın almanızdır. Zira sıfır havalı yatak fiyatları artan döviz kuruna bağlı olarak yükselmiştir. Bu ürünleri sahibinden veya letgo tarzı sitelerden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Havalı yatak nedir: Özellikle çok uzun süreler yatmak zorunda olan hastalarda, yatak Yarası olarak adlandırılan ve iyileştirilmesi çok zor olan yaraların açılmasını engelleyen havalı yataklar önerilmektedir. Yatak yarası geliştirme riski çok olan kimselerde güvenli konforlu ve dayanıklı yatak olarak Witra havalı yatak önerilebilir, özellikle teknolojinin de son zamanlarda çok gelişmesi sayesinde geliştirilen Witra havalı yatak ürünleri patlama riskini neredeyse sıfıra indirmiş teknolojilerle üretiliyor.

Havalı Yatak Fiyatları
Havalı Yatak Fiyatları

İkinci El Havalı Yataklar

Hava ayarını doğru yapmak suretiyle vücudun çeşitli yerlerinde etki eden basıncın azaltılmasına yönelik olarak üretilen havalı yatak fiyatı bu açıdan güvenlik, konfor ve ekonomi sağlar. Hasta karyolası ölçüsünde üretilen havalı yataklar çeşitli hücrelerden meydana gelmektedir, hastalığın ağırlığının yatak tarafından absorbe edilmesi amacıyla üretilen havalı yatak hastayı rahatsız edecek ek bileşenler barındırmaz. Sipob çevresinde sağlam bir yapı kullanıldığı için hava kaçırma riski yoktur, kullanıcının rahatsız olacağı gürültü çıkaracak sesler çıkarmaz. Ayrıca havalı yatak hasta hangi ağırlıkta olursa olsun hastayı taşıyabilecek kapasitede üretilir son derece uygun fiyatlarla sunulan havalı yatak ihtiyacınız varsa veya uzun süre yatması gereken hastalarınız varsa havalı yatak siparişi vermeniz yararlı olacaktır. Böylece uzun süreli yatalak hastalarda konfor emniyet sağlamak amacı ile havalı yatak kullanımı, son teknoloji ile üretilmiş ve hastaların hizmetine sunulmuştur. Havalı yataklarda baskı gücünü sıfıra yakın dizayn etmek, hastanın rahatını sağlamak için gereklidir. Az veya fazla şişirme durumunda havalı yatak istenen konforu vermez.

Hasta Yatağı Kiralama Fiyatları

Sıfır hasta yatağı pahalı diyenler ve mevcut bütçelerine uygun hasta yatağı bulamayanlar, tercihlerini hasta yatağı kiralamadan yana kullanabilirler. Bunun için bireyler ve hasta yakınları, hasta yatağı kiralama fiyatlarını merak edebilir.

Hasta Yatağı Kiralama

Hayatımızın çeşitli dönemlerinde ağır hastalıklar geçirebiliriz. Ya da yakınlarımız bu hastalıkları geçirebilir. Bu noktada 1-2-3 ay yatış gerektiren hastalıklarda  hasta yatağı satın almak yerine hasta yatağı kiralamak daha ekonomik olacaktır. Hasta yatağı kiralama hizmeti, belli bir süre evde yatması gereken hastalar için geliştirilmiş bir projedir. Hasta yakınlarına da ekonomik açıdan kolaylık sağlayan bu uygulama ile hem hastaların yatış ihtiyacı en konforlu şekilde yerine getiriliyor hem de hasta yakınları gereksiz yere yatak satın alma sıkıntısına düşmüyor. Hasta Yatağı Kiralama hizmeti aylık kiralama hizmeti olarak verilmektedir. maksimum 3 ay yatacak hastalar için hasta yatağı kiralama hizmeti bir fırsattır. Ancak 4 ay ve daha uzun süre yatmış gerektiren hastalıklarda hasta yatağı satın almanız önerilir.

Hasta Yatağı Kiralama Fiyatları
Hasta Yatağı Kiralama Fiyatları

Hasta Yatağı Kiralama Ücreti

Hasta yatağı kiralamak için firmamızın müşteri temsilcileri ile görüşme yaparak kısa sürede size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Firmamız çok uygun fiyatlarla hasta yatağı kiralama hizmeti vermektedir. Firmamızda çok çeşitli hasta yatakları mevcuttur. Size sunulan fiyatlara serum askısı ve yatak koruyan örtü fiyatları dahil edilmektedir. Firmamızda zaman zaman çok uygun fiyat  kampanyaları yapılmaktadır. Hasta Yatağı hijyen kurallara uyularak sizlere tertemiz ve enfeksiyon riski olmadan verilmektedir. Bir hastadan alınan yatak başka bir hastaya kiralanma  öncesinde iyice dezenfekte edilir ve enfeksiyon riski sıfıra indirilir.

Hasta yatağı satın almak külfetli bir iştir, hasta yakınlarının ekonomik açıdan gereksiz yere kısa süreli yatışlar için yatak satın almak zorunda kalmaması için kiralama yöntemi çok daha caziptir. Hemen firmamızı arayarak katalogdan istediğiniz yatağı seçerek kiralama hizmetini alabilirsiniz. Sonuç itibari ile hastalarına değer vermeyi düşünenler ancak yeterli sermayeyi bulamayanlar, bu şekilde bir çözüm getirebilirler hastalarına karşı. Mevcut durumlar göz önüne alınarak, kredi kartına taksit bile yapılabilir bu durumlarda. Hasta yatağı kiralama fiyatları yatağın mevcut durumuna göre değişkenlik gösterebilir.

Hasta Yatağı Kiralama İzmir

Hasta yatağı satın almak istemeyen veya bütçesi olmayanlar, kiralama yöntemine başvurabilir. Hasta yatağı kiralama izmir bölgesinde sizlerin kapısına kadar seçilen hasta yatağının teslimatını gerçekleştirebilir. Bildiğiniz gibi 2.el hasta yatakları, garanti kapsamında olmadığı için çok az ücret dahilinde belirli süre garanti altına alınabilir.

Hasta Yatağı Fiyatları İzmir

İzmir Ege bölgesinin en önemli ve büyük kentlerinden bir tanesi olmakla beraber, burada ikamet eden vatandaşlar, genel sağlık sorunları yaşadığında çözümü aynı yerde bulmakla halletmeyi amaçlar. Genelde bel fıtığı sorunu olan bireyler yatak üzerinde sorunların geçebildiğine inanır. Haklılar da! Zira uzman doktorlar, düzgün ve iyi olmayan bir yatak üzerinde yatılması, insanların omurgasında zedelenme, eğrilik ve kronik rahatsızlıkların başlamasına neden olduğu saptanmıştır. Bu nedenle hasta yatakları büyük öneme sahiptir sağlık açısından. İyi bir hasta yatağı seçimi için doktor tavsiyesi kadar iyi bir araştırma yapmanız önerilir.

Hasta Yatağı Kiralama İzmir
Hasta Yatağı Kiralama İzmir

Hasta yatağı kiralamak isteyenler İzmir bölgesinden bizlere ulaşabilir. Yapılması gerekenleri telefonda büyük titizlilik ile anlatarak, nelerin ihtiyacınız olacağını doktor tavsiyesini dinleyerek, sizlere sunuyoruz. Seçilecek olan tür ne olursa olsun sizlerin sağlık açısına göre değerlendirilip sizlere sunulur. Bu yüzden havalı yatak önermiş ise doktor tarafından onu satın almanız veya kiralamanız daha mantıklı olacaktır.

İkinci El Hasta Yatağı

Ülkemizdeki mevcut ekonomik düzen giderek zorlaşmakta bu da satın alma konusunda geri adım atmalarına neden olmakta. Satın almak yerine kiralama modülü sayesinde hem ihtiyaçlar belirli süre gideriliyor, hem de cebinizden fazla para çıkmamasını sağlıyor. Durum bu olunca ikinci el hasta yatağı satışında yüksek rakamlar söz konusu. Hemen her hasta bireyi, sıfır hasta yatağı satın almak yerine doğrudan 2.el hasta yatağı tedarik edebilir.

Her türlü hasta yatağı ürünü bulunmakla beraber ev tipi hasta yatağı sizlere bir kaç adım yakınlıkta. Yapacağınız tüm alışveriş ürünleri çok hızlı bir şekilde sizlere ulaştırılır.

Hasta Yatağı Ne Tür Hastalar İçin Gereklidir

Hassas cerrahi operasyonlar geçirmiş, vücutlarının çeşitli bölümlerinde kırıklar oluşmuş, vücut fonksiyonlarının bir kısmını veya tamamını yitirmiş olan, tedavi sürecinde hareket etmeleri sakıncalı veya zaten hareket edemeyen hastaların tedavi ve bakım süreçlerinde hasta yatakları mecburidir. Bu tür hastaların her birinin, hastalıklarına göre farklı tedavi ve bakım uygulamalarına ihtiyaçları vardır. Bazı hastaların çeşitli yaşam destek ünitelerine bazen sürekli, bazen de dönem dönem bağlanmaları gerekebilir. Bu değişkenler, hasta yakalarının tüm bu ihtiyaçlara yanıt verebilecek kapasiteye sahip olmalarını gerektirir. Bununla birlikte, her hasta türü için farklı özelliklere ve fonksiyonlara sahip hasta yatakları üretilir. Hasta yatağı seçimi yapılırken tüm bu değişkenler göz önünde bulundurulmalıdır.

Kısa ve Orta Vadede Hasta Yatağı İhtiyaçları

Bazı hassas cerrahi operasyonların sonrasında, operasyon yapılan bölgenin iyileşmesi veya bacak, göğüs gibi yaşamsal önemdeki kırıkların tedavileri sırasında, yanık, ağır zedelenme, kimyasala maruz kalma gibi hastalıkların tedavi süreçleri sırasında, hastanın belirli süreler boyunca hareketlerinin kısıtlanması gerekir. Hareket edilmesi bu tür hastalıkların tedavi sürelerinin uzamasına neden olabildiği gibi, bazı durumlarda yaşamsal tehditler de oluşturabilir. Bu tür hastalıkların tedavileri, hastalığın seviyesine göre de olsa geçicidir. Belirli süreler boyunca hasta yatağa bağımlıdır. Ancak bu süre boyunca ihtiyaç duyulan bakım ve tedavinin başarılı olması, hasta yatağı seçimiyle doğrudan alakalıdır.

Hasta Yatağı
Hasta Yatağı

Uzun Vadeli Hasta Yatağı İhtiyaçları

Çeşitli nedenler vücut fonksiyonlarının büyük bölümünü yitirmiş veya yitirmekte olan hastaların, istenen bir sonuç olmasa da bazı durumlarda kalan ömürleri boyunca yatağa bağımlı yaşamaları mümkün olabilmektedir. Bu türlü hastaların bakımı, hasta bakıcılar içinde oldukça güçtür. Bu kapsamda hasta yataklarının ileri fonksiyonlu olanlarının sunduğu avantajlar, hasta bakıcının işini son derece kolaylaştırırken, hastanın da en yüksek konforla yaşamını sürdürebilmesi sağlanır. Bu türlü hastalarda, çeşitli yaşam destek ünitelerine ihtiyaç duyulması olasılığı da yüksektir.  Seçilen hasta yatağı özellikle bu yaşam destek ünitelerinin de kullanılmasını kolaylaştıracak özelliklere sahip olmaları gerekir.

Hasta yatağı seçimleri, hastalıklar ve ortalama kullanım süreleriyle doğrudan alakalı özelliklere sahip olmalıdır. Bu sebeple hasta yatakları birçok farklı özelliğe sahip ürünler olarak geliştirilirler. Bazı hasta yatakları, belirli hastalıklar ve bu hastalıkların tedavi süreçleri sırasında ihtiyaç duyulacak fonksiyonlara göre özel olarak da üretilirler. Bu nedenle yatak seçimi yapılırken, öncelikle hastalığın türü, seviyesi ve hastayla birlikte hasta bakıcının ihtiyaçları göz önünde tutulmalı, bu konuda uzmanlardan ve tedaviyi gerçekleştiren doktorlardan öneriler alınması gereklidir. Bazı hasta yatakları ise hastalığın durumu ve hastanın ihtiyaçlarına göre ters özelliklere sahip olabildiği gibi, sahip olduğu özelliklerin fazlalığı veya azlığı da hastanın tedavi sürecini olumsuz etkileyebilirler. Yetersiz fonksiyonlar kadar fazla fonksiyonel olan yataklarda hastaların tedavi süreçlerine olumsuz etkiler yapabilir. Yeterli ve hastanın ihtiyaçlarına odaklanmış hasta yatağı seçimlerinin özenle yapılması gereklidir.

Havalı Yatak Fiyatları

Hasta yatağı çeşitlerinden bir tanesi olan havalı yataklar, hem kiralama hem de satın alma yöntemi ile verilmekte olup ihtiyacı olan bireylere esnek ödeme ve avantajlı fiyat teklifleri ile verilebilir. Bireyler ise satın almadan önce havalı yatak fiyatı ve modellerini merak edebilir.

Boru Tipi Havalı Yatak

Hastaların terlememesi için dizayn edilen boru tipi havalı yataklar, sağlığında sorun olan bireylerin sürekli yatakta yatmaları nedeni ile sırt ve boyun tarafında terleme olmakta bu da kokunun yayılmasına dolayısı ile hasta ve yakınlarını rahatsız etmekte. Bu nedenle dizayn edilen boru tipi havalı yatak türlerinde bu sorun tamamı ile ortadan kayboluyor. Bildiğiniz gibi aşırı terleme insanlarda koku ve bir takım hastalıkları da beraberinde getirmekte. Bunların başında da sürekli terleyen yerlerde yaraların çıkması. Bası yarası olarak bilinen bu yaraların çıkması hastanın tedavi sürecini zora sokabilir. İşte bu gibi olumsuz rahatsızlıkların çıkmaması için havalı yataklar çare olmakta sizlere. Hem rahat hem de ergonomik olan havalı yataklar, hastaların bel ve sırt ağrılarına da yararlı gelecektir.

Hasta Yatağı Çeşitleri
Hasta Yatağı Çeşitleri

Bu tip yataklar belirli süre boyunca hava üfleyerek, boruların inip kalkması sayesinde hastaya bir nevi masaj hizmeti de sunmakta. Şimdi de havalı yatak boru tipinin özelliklerine bakalım.

 • Havalı yatağın üretimin de kaliteli malzemeler kullanılmıştır.
 • Havalı yatağın hasta kişiyi kaldırma kapasitesi 120 – 200 kilo gramdır.
 • En fazla tercih edilen modeldir ve evler de ya da hastaneler de rahatlık ile kullanabilirsiniz.
 • Elektrikli motoru sayesin de yatağın içine hava dolumu 20 dk sürmektedir.
 • Motorun üzerin de sertlik ya da yumuşaklık ayarı bulunmaktadır.
 • Açma kapama butonu mevcuttur ve kullanım dışı bırakabilirsiniz.
 • Motor içerisin de akvaryum motoru kullanılmıştır ve fazla elektrik tuketimi yapmaz.
 • Boru tipi sistem olduğundan rahatça hastayı hareket ettirebilirsiniz.
 • Yedek olan verilen 1 adet boru system patlamada değiştirilebilir.
 • Patlamalara karşı yaması bulunmaktadır..
 • Alüminyum motor sayesin de sessiz çalışma ile hastayı rahatsız etmez.
 • Havalı yatağın fazla gelen kısımları üst yatağın altına kıvrılmalıdır.
 • Yatağın patlamaya karşı garantisi bulunmamaktadır.
 • Hava üflemeli motor arızalara karşı 2 yıl firmamız tarafından garanti kapsamındadır.
 • Ölçüleri
 • En : 1,30 metre
 • Boy : 2,20 metre
 • Yükseklik : 8 cm ( Şişik hali )

Havalı Yataklar Nasıl Kullanılır?

Sizler farz edelim ki, havalı yatak satın aldınız veya kiralama yöntemine gittiniz. Burada sıfır alınan yatakların içinde kullanım kılavuzu çıkar ancak 2.el havalı yataklar aldığınızda satışı yapan kim ise ondan bilgi almanız gerekebilir. Bilgisi olmayanlara da aşağıdaki yönergeleri sunarak, havalı yatakların nasıl kullanıldığını anlatalım; kutunun içinden çıkardığınız havalı yatağınızı, üfleme yapan mekanizmayı borulara bağlıyorsunuz. Sonrasında motor kısmını da elektrik fişine taktıktan sonra eliniz ile beraber, yastıkların sertliğine ve yumuşaklığına bakarak ayarlama yapabilirsiniz.