Havalı Yatak Fiyatları (2018-2019 GÜNCEL)

Havalı yatak almak veya kiralama isteyenler, havalı yatak fiyatlarını merak edebilir. Zira 2018-2019 yıllarını kapsayacak şekilde havalı yatakların fiyatları artmış buna göre taksit imkanı verilmiştir. Yatalak hastaların bakımı için kullanılan hasta karyolası, en önemli medikal ürünlerden biridir. Sürekli yatma zorunluluğu olan hastaların konforu düşünülerek hazırlanan hasta karyolalarının farklı modelleri ve bu modellerin birbirinden farklı özellikleri vardır.

Hasta yatakları arasında en çok tercih edilen modellerin başında havalı hasta yatağı geliyor. Şişme yatak ile şişme motorundan oluşan bu yataklara motorlu yatak sistemleri de denilmektedir. Havalı hasta yatakları da kendi içerisinde farklı gruplara ayrılıyor.

Havalı Hasta Yatakları 2019

Sağlık açısından en ideal seçimlerden biri olan havalı hasta yatakları, özel motor özelliği ile hastaların kilosuna göre basınç uygulamaktadır. Ayrıca sürekli yatma nedeni ile hastada meydana gelen vücut yarasına da 1. ve 2.seviyelerde basınç uygulayarak sorunun büyümesini engeller.

Sürekli değişen basıncı sayesinde tüm vücuda etki eder. Kıpırdamadan sürekli aynı yerde yatıldığı için meydana gelebilecek yaraları da havalı hasta yatakları engelliyor. Hastalar dışında engelli olan ve obezite sorunu yaşayan kişiler de havalı yatak sistemini kullanabiliyor.

Havalı Hasta Yatakları
Havalı Hasta Yatakları

Havalı Yatak Fiyatları 2019

Havalı yataklar kendi içerisinde 3 farklı çeşitte kullanılmaktadır. Diğer türlerine göre en uygun fiyat baklava tipi havalı yatağa aittir. Boru şeklinde olan ve paralel hava kanallarından oluşan boru tipi havalı yataklar ise kendi içinde A + B ile A + B + C türüne ayrılır. En gelişmiş yatak modeli ise A + B + C havalı yatak türüdür.

Pozisyon aldıran havalı yataklar sayesinde ise hastaların sağa ya da sola dönmeleri kolaylaştırılır. Tüm bu özelliklere göre havalı hasta yataklarının fiyatları değişmektedir. Sonuç olarak bakıldığında her ürüne gelen zamlardan sonra havalı hasta yataklarında da ciddi oranda bir artış yaşandı. Ancak firmalar her yıl kampanyalar düzenleyerek, peşin alımına indirim yapmakta. Ayrıca kredi kart ile yapılan harcamalara göre taksit şansı vermektedir. Günümüzde her bireyin cebinde en az bir kart olduğu bilinmektedir. Bu nedenle yapılan harcama tutarına göre ek taksit de yapabilirsiniz.